Aalborg Regatta

Lørdag den 16. juni 2018

Scene ved Honnørkajen

Kl. 15.00 

                      

Skansespillet 

Kl. 19.00 

                      

Koncert 

Kl. 21.00 

                      

Koncert 

Øvrige aktiviteter - Honnørkajen

Kl. 10.00-21.00 

           

RIBaction 

Kl. 10.45-12.30 

 

           

F2 Powerboat World Championship - Grand Prix of Denmark
Træning
Læs mere her 

Kl. 12.00-14.00 

           

Ambulancer, politi, brandbiler osv. 

Kl. 13.00-14.00 

           

Universitetsroning 

Kl. 14.00-16.30 

 

           

F2 Powerboat World Championship - Grand Prix of Denmark
Kvalifikation
Læs mere her 

Kl. 17.00 

                       

Airshow - Kunstflyvning over Limfjorden 

Skibe

Kl. 10.00-17.00 

           

Gulden Leeuw 

Kl. 10.00-17.00 

           

LOA 
Læs mere her

Kl. 10.00-17.00 
 

           

Marinehjemmeværnet
Læs mere her

Kl. 10.00-17.00 

           

Jens Krogh 

Kl. 10.00-17.00 

           

Shtandart 

Kl. 10.30-11.30 
 

           

Skoleskibet Danmark
Åbnet skib

Kl. 13.00-16.00 
 

           

Støtteskibet Absalon
Åbent skib

Kl. 13.30-16.30 
 

           

Skoleskibet Danmark
Åbent skib

Utzon Parken

Kl. 10.00-16.00 
 

           

Aalborg Produktionsskole
Læs mere her 

Kl. 10.00-17.00 

           

Børnelegeland 

Kl. 10.00-17.00 

           

Limfjordsmuseet 

Kl. 10.00-17.00 

           

Springeren 

Kl. 10.00-17.00 

           

Aalborg Zoo 

Kl. 10.00-17.00 
 

           

Utzon Center: Design i LEGO - Træd ind i Minecraft
Læs mere her 

Toldbod Plads

Kl. 10.00-20.00 

           

Asian Culture Festival
Læs mere her 

Aktivitetspladsen

Kl. 12.00-18.00 

           

Danish Street Cup 2018 

Musikkens Plads 

Kl. 15.00-20.00 

           

FIFA Storskærmsarrangement 

Mellem broerne

Kl. 12.00-16.00 

           

Aalborg Søspejdere: Sejladser 

Kl. 13.00-15.00 

           

Aalborg Sejlklub: Kapsejlads mellem joller og kølebåde 

Stigsborg Brygge 

Kl. 23.00-23.15 

           

DM i fyrværkeri 

FØLG os og bliv opdateret

 OP